Spotkania

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem spotkań w ramach festiwali podróżniczych, targów, slajdowisk, prelekcji tematycznych. Przyjdź na nasz pokaz i porozmawiaj z nami. Zapytaj o interesujący Cię rejs. Dowiesz się dużo więcej i szybciej, niż w jakikolwiek inny wirtualny sposób! ;)Skarżysko- Kamienna, Spotkania Ludzi z Pasją

Spotkania Ludzi z PasjąW pierwszy piątek kwietnia kolejna szansa na opowieści pani kapitan z pierwszej ręki. Zapraszamy do Skarżyska- Kamiennej, gdzie w ramach Spotkań Ludzi z Pasją Marta Sziłajtis opowie m.in. o swoim samotnym rejsie dookoła świata.

4 kwietnia, Atrium MCK Skarżysko - Kamienna, start godz.17.30

 

Więcej…
 
Katowice, XX Targi Turystyczne GLOB

Targi w KatowicachW ostatni weekend marca, tj. 28-30.03.2014 w Katowicach odbędą się jubileuszowe XX Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego. Jest to jedna z ważniejszych imprez tego typu w południowej Polsce. O randze wydarzenia świadczyć może fakt, iż w ubiegłym roku podczas XIX edycji targi GLOB gościły ponad 200 wystawców z kraju i z zagranicy, a targom towarzyszył maraton atrakcyjnych imprez artystycznych. Na targach spotkać będzie można również załogę Oceanu Przygody, a wśród imprez towarzyszących atrakcją będą niewątpliwie pokazy w warsztaty turystyczne znanych podróżników, w tym również kpt. Marty Sziłajtis.

Więcej…
 
Toruń, Targi Turystyczne "Wypoczynek"

Targi w Toruniu Targi Toruńskie Sp. z o.o. zapraszają na IV edycję Targów Turystycznych „WYPOCZYNEK” 2014, które odbędą się w dniach 15- 16 marca 2014 roku w Centrum Targowym „PARK” w Toruniu przy ul. Szosa Bydgoska 3.

W drugim dniu Targów, tj. 16 marca w niedzielę o godz.11.00 zapraszamy na multimedialny pokaz kpt. Marty Sziłajtis z jej samotnego rejsu dookoła świata. Zapraszamy do sali K1 w Centrum Targowym PARK, Toruń, Szosa Bydgoska 3.

 

 

 

Więcej…
 
Zabrze, Hala MOSIR, XIII Targi SKOK ADRENALINY

Targi Skok Adrenaliny 2014W drugi weekend marca zapraszamy do Zabrza na XIII edycję Międzynarodowych Targów sportów ekstremalnych i aktywnego wypoczynku SKOK ADRENALINY 2014. Zakres tematyczny targów obejmuje sporty ekstremalne, motorowodne, wodne, lotnicze, górskie i motorowe. Wśród zaproszonych prelegentów oraz organizatorów aktywnego wypoczynku znalazła się również kpt. Marta Sziłajtis. Marta opowiadać będzie o zaletach i wyzwaniach związanych z żeglarstwem dalekomorskim. Zachęcać będzie do uprawiania żeglarstwa, zwłaszcza wyprawowego i ekspedycyjnego.

Targi odbywać się będą w hali widowiskowo- sportowej MOSIR, ul. Matejki 6 w Zabrzu.

Szczegółowy program Targów już wkrótce!

Więcej…
 
Chorzów, Tawerna Stary Port

Stary Port, KrakówW samym centrum Chorzowa, nieopodal Rynku, od 5 już lat funkcjonuje Tawerna żeglarska "Stary Port", jak mówią niektórzy- śląska filia krakowskiego "Starego Portu". Jest to miejsce spotkań żeglarzy i fanów shanties. Zapraszamy w czwartek 6 marca do chorzowskiej Tawerny na spotkanie z kpt. Martą Sziłajtis p.t. "Ruskie safari". Start o godz. 20.00

Więcej…
 
Suwałki, Klub Żeglarski KAMENA

Klub Żeglarski KAMENAKlub Żeglarski KAMENA i PWSZ w Suwałkach zapraszają serdecznie na spotkanie z kpt. Martą Sziłajtis połączone z pokazem zdjęć z jej samotnego rejsu dookoła świata. Spotkanie odbędzie się w auli PWSZ w Suwałkach 1 marca 2014 r. o godz. 17.00

Klub Żeglarski „KAMENA” powstał z inicjatywy pracowników Suwalskiej Fabryki Mebli jeszcze w czasie budowy tego zakładu. Dziś może poszczycić się ponad 30-letnią historią. Motorem do założenia klubu była chęć do aktywnego wypoczynku, bliskość jeziora Wigry oraz duże doświadczenia w sporcie żeglarskim jego założycieli.

 

 

 

Więcej…
 
Kołobrzeg, Sailor Restaurant

SailorZapraszamy nad morze! Już w najbliższy piątek 14 lutego o godz. 18.00 wszyscy zakochani w żeglarstwie będą mieli kolejną okazję posłuchać opowieści naszej pani kapitan Marty z samotnego rejsu dookoła świata. Tym razem w scenerii nadmorskiej mariny, bowiem spotkanie odbędzie się w urokliwych wnętrzach Sailor Cafe & Restaurant w Kołobrzegu.

 

Więcej…
 
Konstancin, Klub Podróżnika

Konstanciński Dom KulturyKonstanciński Klub Podróżnika od kilku już lat organizuje cykliczne spotkania z Podróżnikami, dając w ten sposób mieszkańcom Konstancina możliwość  wysłuchania opowieści z najdalszych zakątków naszego globu. Zaproszeni goście opowiadają o swoich wędrówkach, odpowiadają na pytania i prezentują zdjęcia z podróży często wzbogacone o regionalną muzykę i pamiątki z wypraw. Spotkania są dla uczestników źródłem wiedzy o mieszkańcach odległych krain i ich kulturze, a także inspiracją dla własnych podróżniczych poszukiwań. Pokazy Klubu odbywają się zazwyczaj raz na miesiąc, w głównej siedzibie Domu Kultury, przy ulicy Jaworskiego 18. W ostatni czwartek listopada po raz pierwszy w Konstancinie gościem Klubu Podróżnika będzie kapitan jachtowy.

Spotkanie z panią kpt. Martą Sziłajtis odbędzie się 28 listopada o godzinie 19:00.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej…
 
Szczecin, Camping Marina PTTK

Camping Marina PTTK

W najbliższe niedzielne popołudnie zapraszamy do Szczecina. W pięknych plenerach południowego brzegu jeziora Dąbie w Camping Marina PTTK odbędzie się spotkanie z kpt. Martą Sziłajtis. Tematem będzie Rosja i żeglowanie po jej wodach wewnętrznych. W programie również filmy i koncert gitarowy.

Zapraszamy 24 listopada o godz. 17.00

 

 

 

Więcej…
 
Polkowice, "Podróże z Pasją"

PolkowiceCyklicznie raz w miesiącu Polkowickie Centrum Animacji organizuje spotkania "Podróże z Pasją". W listopadzie gościem piątkowego wieczoru będzie pani kapitan – Marta Sziłajtis-Obiegło. Zapraszamy 22 listopada do Galerii „Rynek 26” w Polkowicach.

 

 

 

 

Więcej…
 
Warszawa, 7. Sputnik nad Polską

SPUTNIKW dniach 7 - 15 listopada zapraszamy do Warszawy na niezwykłą wystawę fotograficzną Z INNEJ PERSPEKTYWY- JACHTEM PRZEZ ROSJĘ. Zdjęcia będzie można oglądać w Południku Zero, ul. Wilcza 25, w ramach imprez dodatkowych towarzyszących 7 edycji Festiwalu Filmów Rosyjskich SPUTNIK NAD POLSKĄ. Dodatkowo 14 listopada w kawiarni z podróżniczą duszą Południk Zero odbędzie się spotkanie z kpt. Martą Sziłajtis, która opowie o swoich wrażeniach i powodach podróży jachtem w głąb rosyjskiej Karelii.

 

Szczegółowy plan imprez dodatkowych Festiwalu SPUTNIK NAD POLSKĄ TUTAJ

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

 

 

 

Więcej…
 
Racibórz, Festiwal Podróżniczy WIATRAKI

Festiwal Podróżniczy WIATRAKIRaciborski Festiwal Podróżniczy WIATRAKI to impreza odbywająca się cyklicznie od 2004 roku. Festiwal jest poświęcony podróżom i koncentruje się na slajdowiskach, filmach, wystawach i koncertach muzycznych. W tym roku Festiwal WIATRAKI obchodzi swój jubileusz. Zapraszamy na niego zarówno do Raciborza, jak i do Kuźni Raciborskiej i Nędzy. Festiwal ponownie odbędzie się w wyremontowanym ZAMKU PIASTOWSKIM przy ulicy Zamkowej 2, blisko rynku i starówki. Trzydniowe święto podróży startuje już 25 października.

Więcej o Festiwalu oraz szczegółowy program 3-dniowej imprezy na oficjalnej stronie organizatora TUTAJ

 

 

Więcej…
 
Poznań, TOUR SALON i Festiwal ŚLADAMI MARZEŃ

Festiwal Śladami MarzeńW weekend dokładnie w połowie października zapraszamy do Poznania! W ramach jesiennych targów turystycznych Tour Salon 2013 odbywać się będzie I edycja festiwalu podróżniczego Śladami Marzeń. W ramach trzydniowej imprezy przewidziane są spotkania z podróżnikami, żeglarzami i dziennikarzami. Wśród zaproszonych prelegentów również nasza pani kapitan!

Szczegółowy program Festiwalu TUTAJ

Festiwal odbywać się będzie w dniach 18 - 20 października. Do zobaczenia w stolicy wielkopolski!

 

 

Więcej…
 
Kraków, Artefakt cafe, Klub Podróżników Atlantyda

Atlantyda

Krakowski Klub Podróżników „Atlantyda” to miejsce marzeń z terminem realizacji. To miejsce, gdzie można dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Gdzie przy przysłowiowym kuflu piwa słuchacze przenoszą się w odległe krainy, goście wspominają nieraz mrożące krew w żyłach przygody i wszyscy wspólnie planują kolejne wyjazdy, i te bliskie i te dalekie. W najbliższy poniedziałek 14 października 2013r. w Artefakt Cafe na krakowskim Kazimierzu odbędzie się slajdowisko z udziałem kpt. Marty Sziłajtis. Tematem będzie tegoroczne dwumiesięcznego safari jachtem po rosyjskiej Karelii.
Start o godz.19.00 w Artefakt Cafe ul. Dajwór 3 na krakowskim Kazimierzu.

 

 

Więcej…
 
Łaziska Górne, Festiwal POD GÓRĘ

Festiwal Pod Górę Festiwal w Łaziskach Górnych został powołany do życia w 2012 r. w celu promocji wszelkich form aktywności turystycznej - głównie górskiej, ale także podróży w szerokim tego słowa znaczeniu. Poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi, zarówno światowej sławy gwiazdami, jak i tymi mniej znanymi, organizatorzy chcą inspirować ludzi do własnych wypraw i przygód. Dwudniowa impreza podróżnicza jest bezpłatna i niebiletowana. Organizatorem Festiwalu POD GÓRĘ jest Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych.

Gwiazdami II edycji Festiwalu są m. in. kpt. Marta Sziłajtis, Krzysztof Wielicki, Artur Małek. Szczegółowy program impresy na oficjalnej stronie Festiwalu TUTAJ

Start w piątek 11 października. Impreza potrwa pełna dwa dni.

 

Więcej…
 
Przemyśl, miejskie obchody Światowego Dnia Turystyki

PrzemyślW ostatni weekend września w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki kpt. Marta Sziłajtis będzie gościem Urzędu Miejskiego w Przemyślu. W ramach miejskich obchodów tego święta będzie okazja spotkać się z panią kapitan oraz m.in. posłuchać relacji samotnego rejsu dookoła świata.

Spotkanie przewidziane jest ok. godziny 19-ej w sobotę 28 września. Szczegóły TUTAJ

 

 

 

Więcej…
 
Poznań, Klub Obieżyświatów

Klub ObieżyświatówZapraszamy na kolejny wspólny rejs szlakiem slajdów wyprawy Zew Północy. Tym razem będziemy gościć w Klubie Obieżyświatów w poznańskim ODK Dom pod Lipami. Start w piątek 24 maja o godz. 19.00

 

 

 

Więcej…
 
Warszawa, Południk Zero

Południk ZeroZapraszamy na spotkanie z kpt. Martą Sziłajtis w Warszawie. Pani kapitan opowie o niedawno zakończonej ekspedycji Zew Północy, jachtem dookoła Skandynawii. Będzie parę słów o niezwykłościach, zabytkach oraz cudownej przyrodzie nieodległej Rosji czy arktycznego Spitsbergenu, ale przede wszystkim specyfice odkrywania świata z pokładu jachtu. Spotkanie odbędzie się w słynnej kawiarni podróżniczej Południk Zero w Warszawie.

Zapraszamy 22 maja o godz. 19.00

 

 

 

 

 

Więcej…
 
Gdańsk, Spotkanie w Bibliotece Wojewódzkiej

WMBP GdańskZapraszamy na pokaz zdjęć z ekspedycji Zew Północy, jachtem dookoła Skandynawii do Gdańska. Spotkanie odbędzie się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada, w Filii nr 9 WiMBP (ul. Jagiellońska 8, Gdańsk-Przymorze). Start 17 maja o godz. 18.00

 

Więcej…
 
Janików, Międzynarodowe Centrum Promocji Dialogu

JanikowoNa kolejną wirtualna wyprawę szlakiem ekspedycji Zew Północy zapraszamy w najbliższą niedzielę 21 kwietnia do Międzynarodowego Centrum Promocji Dialogu, Współpracy Kulturalnej i Edukacji im. Króla Abdullaha Bin Abdulaziz Al-Sauda w Janikowie.

Start o godz. 16.00

Zapraszamy serdecznie!

 

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 
Polskie Radio PR 4, Marta w audycji "Co Was kręci?"

Co Was kręci?Zapraszamy do wysłuchania audycji Co Was kręci? w Polskim Radio, PR 4. Nasza kapitanka w rozmowie z panią Hanną Dołęgowską opowiada m.in. o nowej pasji jaką jest żeglowanie wśród gór lodowych oraz wciąż jeszcze nieodkrytej dla turystów Karelii w północnej Rosji. Wśród wspomnień z niedawno zakończonego rejsu Zew Północy, jachtem dookoła Skandynawii Marta zdradza plany na kolejny sezon. Serdecznie zapraszamy!


Więcej…
 
Pszczyna, Spotkania z Przygodą

Pszczyńskie Spotkania z Przygodą„Pszczyńskie Spotkania z Przygodą” odbędą się w dniach 12-14 kwietnia w Pszczyńskim Centrum Kultury. W ciągu trzech dni odbędzie się cykl spotkań z ciekawymi ludźmi, którym bliska jest przygoda. Wśród zaproszonych gości będą Krzysztof Starnawski, Adam Pustelnik, Tomasz Cichocki, Ryszard Pawłowski oraz kpt. Marta Sziłajtis i Anna Janik. W ramach projekcji filmów wyświetlone zostaną m.in. filmy górskie i żeglarskie. Patronat nad imprezą objął burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Zapraszamy serdecznie do Pszczyńskiego Centrum Kultury, ul. Piastowska 1

Start w piątek od godz. 16.00

 

 

 

 

Więcej…
 
Wrocław, Festiwal Równoleżnik Zero

Równoleżnik ZeroW dniach 11-13 kwietnia 2013 r. odbędzie się II edycja Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza "Równoleżnik Zero". Głównym celem imprezy jest stworzenie unikalnego, interdyscyplinarnego wydarzenia, będącego okazją do spotkań ludzi zainteresowanych podróżami i poznawaniem innych kultur.

W ramach spotkań i prelekcji II edycji Festiwalu będzie można spotkać załogę rejsu Zew Północy oraz posłuchać wspomnień z etapu rosyjskiego.

 

 

Więcej…
 
Kraków, Festiwal BOSS

Festiwal BOSSW dniach 8 - 12 kwietnia zapraszamy na Festiwal BOSS. Jest to inicjatywa mająca zachęcić kształcące się obecnie nowe pokolenie przedsiębiorców do ciągłego, wielowymiarowego rozwoju. Jego celem jest inspirowanie młodych i aktywnych do działania. To nie tylko forum, na którym elita europejskiego biznesu udziela porad ludziom wkraczającym na rynek pracy. Festiwal BOSS – Rozwój, Kariera, Sukces to miejsce zetknięcia się dwóch światów; studenckiego i biznesowego.

Więcej…
 
Mikołów, spotkanie w Galerii Podróżniczej

Mikołów MDKZapraszamy na spotkanie w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie 11 kwietnia o godz. 18.00

W ramach cyklicznych spotkań Galerii Podróżniczej gościem kwietniowej odsłony będzie kpt. Marta Sziłajtis, która opowie o niedawno zakończonej ekspedycji żeglarskiej " Zew Północy 2012, jachtem dookoła Skandynawii".

Szczegóły dotyczące pokazu TUTAJ

 

Więcej…
 
Kraków, Uniwersytet Ekonomiczny

Wagabunda KrakówJuż niebawem, w drugi wtorek kwietnia zapraszamy na kolejne spotkanie w Krakowie. Gospodarzem spotkania będzie Turystyczne Koło Naukowe Wagabunda, działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.  Start 9 kwietnia o godz. 19.00  ZAPRASZAMY !

 

Więcej…
 
Wrocław, MTT

MTT WrocławW pierwszy poświąteczny weekend, w dniach 5-7 kwietnia we wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych.

MTT to nie tylko propozycje polskich i zagranicznych wyjazdów, ale także wydarzenia specjalne takie jak: Festiwal Podróżników, Festiwal Kulinarny czy Strefa Małego Podróżnika. W programie także liczne konferencje i seminaria, które poruszają ważne dla turystki tematy. Jednym z prelegentów Festiwalu Podróżników będzie również Marta Sziłajtis. Na spotkanie z panią kapitan zapraszamy w niedzielę, 7 kwietnia o godz. 12.30

 

 

Więcej…
 
Oława, "Kultury Świata"

OławaW pierwszy piątek po świętach, 5 kwietnia zapraszamy na spotkanie z kpt. Martą Sziłajtis w ramach cyklicznych spotkań organizowanych w Oławskim Ośrodku Kultury "Kultury świata".

Oława, Klub skrzydlatych OK, start o godz.18.00

ZAPRASZAMY !

 

 

 

 

Więcej…
 
Poznań, Uniwersytet Przyrodniczy

Uniwersytet PrzyrodniczyNSZZ „SOLIDARNOŚĆ” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie pt: "żeglarstwo ekspedycyjne warsztatowych form podróżowania na przykładzie rejsu dookoła świata i wyprawy do Skandynawii kpt. Marty Szilajtis - Obiegło". Spotkanie odbędzie się w czwartek 4 kwietnia o godz.15.15 sala E budynek WTD UP w Poznaniu ul. Wojska Polskiego 38/42.

Zapraszamy!

 
Poznań, Pub Plecak

Pub PlecakTuż po świętach, w czwartek 4 kwietnia o godz. 20.00 zapraszamy na pokaz slajdów kpt. Marty Sziłajtis w poznańskim pubie PLECAK.

 

 

 

 

Więcej…
 
Strona 1 z 2
means
means
means
means