Galeria
Weekendowe rejsy na Zatoce Gdańskiej 2013

Gdynia, GdRejsy weekendoweańsk, Sopot, Hel - obowiązkowe miejsca, które kojarzą się każdemu z Zatoką Gdańską. Nasze rejsy weekendowe zahaczają o wszystkie te miejsca, dając przedsmak prawdziwej morskiej przygody nowym kandydatom na żeglarzy lub starym wilkom morskim, których braki urlopowe nie pozwalają na rejs daleko poza horyzont... Przede wszystkim jednak to doskonała szansa na poznanie nas i jachtu S/Y OPERON. Rejsy po Zatoce Gdańskiej organizujemy od wczesnej wiosny aż po późną zimę.  Zapraszamy! ;)

 

 

 

 

Więcej…
 
Wyspy Bałtyku: Bornholm 2013

Bornholm 2013Najbliżej od polskiego wybrzeża znajduje się szwedzka wyspa Bornholm. Uchodzi za jedno z najbardziej słonecznych miejsc na Bałtyku i dlatego też jest naszym ulubionym miejscem na weekendowe wypady. Ruszając z Trójmiasta wystarczą nam raptem 4 dni, ze Szczecina 3 doby ;)

 

 

 

 

 

Więcej…
 
Polskie wybrzeże Bałtyku 2013

Rejs wzdłuż polskiego wybrzeża to nasze odkrycie tegorocznego sezonu. Żeglując z Gdyni do Szczecina można zahaczyć o tak urokliwe miejsca, jak choćby Władysławowo, Łeba, Darłowo, Kołobrzeg... szlakiem latarni morskich i pięknych plaż! ;-)

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 
Wyspy Bałtyku; Olandia 2013

Olandia 2013Szwedzka wyspa Oland to królestwo wiatraków! Będąc jednym z najbardziej wietrznych miejsc na całym kontynencie wyspa w czasach swej świetności posiadała niegdyś aż 2 tys wiatraków czerpiących energię z tak strategicznego położenia. Dziś pozostało ich "ledwie" 400. Większość tych zabytkowych konstrukcji zalicza się do typu zwanego stubbakvarn - cały korpus ustawia się w zależności od kierunku wiejącego wiatru. Zamieszkała przed wiekami przez wikingów, dziś pełna jest kamiennych kręgów i runicznych inskrypcji, pozostałości po pierwszych mieszkańcach. Świetnym miejscem na piknik są okolice zamku Borgholm. Wyspa kształtem przypomina odwrócona łódź wikingów; smukłą i o płaskim dnie. Liczy 137 km długości i 16 km szerokości. ńa wyspę można dostać się mostem kalmarskim( liczy sobie aż i 6072 metry długości) lub jachtem ;)

 

Więcej…
 
Wyspy Bałtyku; Gotlandia 2013

Gotlandia 2013Gotlandia, szwedzka wyspa leżąca niespełna 70 km od stałego lądu /czyli nieco ponad dobę żeglugi/. Stolica wyspy, Visby urzeka średniowieczną architekturą. W stolicy po dziś dzień znajdują się doskonale zachowane kościoły z ok. X w. i słynna katedra św. Marii w Visby z przełomu XII/XIII w. To najstarszy wciąż działający kościół w mieście i jednocześnie najlepiej zachowana średniowieczna świątynia w całej Szwecji. Jednak największe wrażenie na turystach robi Ringmuren, tj. pozostałości średniowiecznej ściany obronnej (3,5 km długości i 11 m wysokości). Visby szczególnego wymiaru nabiera w połowie sierpnia, kiedy to organizowany jest Tydzień Średniowiecza. Miasto zmienia wówczas swe oblicze stając się plenerem do rozgrywających się średniowiecznych turniejów, potyczek, walk rycerzy oraz niezliczonej ilości pokazów rycerskich. Mieliśmy okazję gościć na wyspie zarówno podczas Tygodnia Średniowiecza jak i pod koniec sierpnia.

Więcej…
 
Kanał Białomorski 2013

Kanał BiałomorskiJest jednym z najmniej znanych i odwiedzanych kanałów na świecie. Liczy sobie dokładnie 227 km rozpoczynając się na skraju jeziora Onega, a kończąc w Białomorsku, w zatoce Morza Białego. Rejsy A.D. 2013 były naszą drugą i trzecią wizytą na wewnętrznych wodach Rosji. Nasz jacht S/Y OPERON jest jedyną polską jednostką, która pokonała ten kanał aż trzy razy, zaś nasza pani kapitan Marta Sziłajtis jedynym kapitanem, który żeglował tam już trzykrotnie. Kanał Białomorski obchodził w tym roku 80-lecie powstania.

Więcej o historii o okolicznościach powstania kanału można poczytać w opisie naszej zeszłorocznej wyprawy TUTAJ

 

Więcej…
 
Zew Północy 2012 - jachtem dookoła Skandynawii

Zew PółnocyZew Północy - rejs dookoła Skandynawii polskim jachtem wyprawowym, ukończony w jednym sezonie bez konieczności demontażu masztu. Rejs trwał pełne 6 miesięcy. W tym czasie odwiedziliśmy 11 krajów, pokonaliśmy ponad 9 tys Mm, przepłynęli 5 mórz, 3 kanały, 2 oceany.

Rejs obfitował w niezwykłe krajobrazy północno-wschodniej Rosji, bogactwa Petersburga, tajemnice kanału Białomorskiego, arktyczne zimno Spitsbergenu oraz magiczne fiordy Norwegii.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z tej żeglarskiej wyprawy.

 

 

Więcej…
 
Magiczna Wenecja 2011

WenecjaWenecja to marzenie nie tylko fotografów, zakochanych par czy pasjonatów włoskiej kuchni. To także port i bezmiar morza - dwa najważniejsze elementy które chce zobaczyć każdy szanujący się żeglarz. My wybraliśmy się tam jesienią 2011 na krótki, kilkudniowy wypad. Oto garść naszych wspomnień zaklętych w kadrze...

 

 

 

 

 

Więcej…
 
Wyspy greckie 2011

Wyspy GreckieWyspy greckie - doskonałe miejsce na przedłużenie wakacji. Jedno z obowiązkowych kierunków naszych jesiennych vojaży! Wyśmienite warunki żeglarskie, przepyszna kuchnia i cieplutka woda nawet u schyłku jesieni - zapraszamy na pokład !

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 
Zimowa wyprawa jachtem do Murmańska 2010

Wyprawa jachtem do Murmańska 2010Pełne 91 dni we wszystkich odcieniach pełnomorskiej jesieni oraz dojmującym mrozie dalekiej północy. Trzeba Wam wiedzieć, że koło podbiegunowe dobrze broni swoich tajemnic i dopuszcza jedynie najwytrwalszych! Wyprawa z zachodnich wybrzeży Francji przez norweskie fiordy do Rosji i z powrotem wymagała niezwykłego hartu ducha, ale przyniosła masę miłych wspomnień, pięknych krajobrazów i masę zachwytu nad rosyjskim kolorytem i polarnymi zorzami...

 

 

 

Więcej…
 
Samotny rejs dookoła świata 2008-2009

Rejs dookoła świataKapitan Marta Sziłajtis-Obiegło opłynęła samotnie świat.

20 kwietnia 2009 kapitan Marta Sziłajtis-Obiegło, lat 23, wpłynęła do mariny w Puerto La Cruz w Wenezueli kończąc swój samotny rejs dookoła świata. Rejs rozpoczął się w tym samym porcie 27 kwietnia 2008 i trwał 358 dni. Młoda żeglarka przepłynęła łącznie ponad dwadzieścia pięć tysięcy mil i zatrzymała się w 19 portach w 11 krajach.

 

 

 

 

Więcej…
 
Spotkania i pokazy

 

PokazyPodróżujemy po świecie od kilkunastu lat zdobywając doświadczenie, nawiązując przyjaźnie, poznając odległe lądy, kultury, odmienne od naszego spojrzenie na świat. Staramy się fotografować odwiedzane miejsca, by móc podzielić się po powrocie swoimi doświadczeniami. Jesteśmy częstymi gośćmi na festiwalach podróżniczych, slajdowiskach, imprezach integracyjnych. Każde nasze spotkanie z szerszą widownią przygotowujemy specjalnie do potrzeb, zainteresowań i oczekiwań zapraszającego. Nasze wykłady urozmaicane są prezentacją zdjęć, filmów, etnicznej muzyki i zdobyczy z podróży. Po każdej prelekcji staramy się wygospodarować czas na twórczą wymianę poglądów, dyskusje, dodatkowe pytania czy wspólną kawę w mniejszym gronie...

 

Więcej…
 
means
means
means
means