SEZON 2016: Magiczna Norwegia

 

Termin: 8 - 16 maja 2016 Stavanger- Bergen- Trondheim- Traena- Bodo, 
16-21 maja 2016 Bodo - Lofoty- Tromso
powrotne: 25 września- 5 października 2016 Bodo- Bergen
2 - 15 października 2016 Bergen- Szczecin

Cena: od 600 euro / os

Trasa:  1 Norwegia południowa: Stavanger- Bergen- Trondheim- Traena- Bodo,
2 Norwegia północna: Bodo - Lofoty- Tromso

Opis imprezy:

Największe atuty Norwegii to krystalicznie czysta woda oraz surowe piękno dzikiej, nieskażonej przyrody. Dla nas, żeglarzy, cenne jest jeszcze jedno - ponad 25 tysięcy kilometrów wybrzeża! Ten bezmiar przestrzeni skrywa w sobie niezwykłe krajobrazy. Od skrytych w chmurach ośnieżonych górskich szczytów, poprzez lodowce, soczystą zieloność lasów i mnogość wysepek aż po słynne fiordy - długie, głębokie zatoki morskie, wcinające się w głąb stałego lądu nieraz na dziesiątki kilometrów. Ich zbocza obmywają liczne wodospady tworząc górskie jeziora i krótkie, spienione rzeki. A pomiędzy nimi malownicze porty i miasteczka zamieszkałe przez gościnnych, przyjaznych norwegów.

Rejs ze Stavanger przez Bodo do Tromso to przede wszystkim dużo żeglowania, ale i doskonała szansa poznania najpiękniejszych zakamarków tej uroczej krainy. Ciekawa, wymagająca trasa pozwoli nie tylko wyśmienicie wypocząć wśród przyrody, lecz również zdobyć bezcenne doświadczenie żeglarskie z zakresu nawigacji, prądów, pływów i locji. Na tych odcinkach czekają nas kilkudniowe przeloty między portami i umiejętne wpasowanie się w pogodę i pływy.

Po rejsie każdy Uczestnik otrzymuje Opinię z Rejsu Morskiego, akceptowaną przez PZŻ oraz wpis do książeczki żeglarskiej.


Ze względu na znaczne rozciągłość wybrzeża Norwegii trasę podzieliliśmy na 2 odcinki.

ETAP 1 - Noregia S

8 -16 maja 2016

Stavanger- Bergen- Trondheim- Traena- Bodo,


ETAP 2 - Norwegia N

16 - 21 maja 2016

Bodo - Lofoty- Tromso.


W cenie:

Miejsce na jachcie w czasie trwania rejsu w kabinie lub salonie (zniżki);

Ubezpieczenie KL, NNW;

Opieka kapitana;

Podstawowe szkolenia żeglarskie oraz bezpieczeństwa na jachcie;

Paliwo do jachtu, opłaty postojowe w portach na trasie;

Wyżywienia (śniadania i obiadokolacje przygotowywane przez uczestników);

Pomoc w rezerwacji przelotu lub przejazdu.

 

Cena nie zawiera:

Dojazdu / przelotu;

Biletów wstępu do odwiedzanych atrakcji;

Wydatków własnych i alkoholu.

 

Jacht:

Płyniemy nowoczesnym, komfortowym jachtem jednokadłubowym, s/y Operon. Jednostka jest specjalnie przystosowana do wygodnej, wielodniowej żeglugi turystycznej. Nocleg mamy zagwarantowany w przestronnych kabinach dwuosobowych oraz w salonie. Jacht ma 3 kabiny i 2 łazienki z toaletami i prysznicami. Całość zabudowy wnętrza została wykonana ergonomicznie i bardzo estetycznie. Mamy do dyspozycji lodówkę, kuchnię z maszynką elektryczną, dostęp do zimnej i ciepłej wody. Dodatkowo jacht wyposażony jest w ekspres do kawy, czajnik elektryczny i pralkę. Jacht będzie naszym małym domem przez cały okres wyprawy.


Zapoznaj się z jachtem i jego dotychczasowymi przygodami na Facebooku

Masz pytania?
Napisz do nas na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub zadzwoń 601162527

 

Kapitan:

Marta Sziłajtis - Obiegło / Jerzy Kosz

 

W zakładce CIEKAWOSTKI pełna informacja o możliwościach przejazdu i lista niezbędnych rzeczy na rejs.

Do zobaczenia na pokładzie!

 

jwiększe atrakcje poszczególnych odcinków:

Rejs w magiczną krainę fiordów rozpoczynamy z miasteczka Alta przycupniętego niemal na skraju kontynentu. Północny kraniec Norwegii to jednocześnie najsłabiej zamieszkana część tego i tak niezbyt ludnego kraju. /Norwegia jest drugim najrzadziej zaludnionym krajem europy./ Charakterystyczny krajobraz dalekiej północy tworzy poszarpana linia brzegowa, dziesiątki tysięcy wysepek, lodowiec Svartisen oraz malownicze grupy wysp Lofoty i Vesterålen.
Będąc w Alta zdecydowanie warto odwiedzić Muzeum Rytów Skalnych. Ta niezwykła galeria na świeżym powietrzu powstała w miejscu odkrycia największego zbioru rysunków naskalnych w północnej Europie /lista UNESCO/, z których najmłodsze powstały około 2 tysięcy, a najstarsze ponad 6 tysięcy lat temu. Malowidła przedstawiają m.in. sceny z życia naszych praprzodków żyjących z myślistwa, zbieractwa i rybołówstwa. W muzeum znajduje się również ekspozycja dotycząca zorzy polarnej /aurora borealis/, której niezwykły podniebny spektakl można obserwować w tych rejonach podczas zimowych miesięcy od listopada do stycznia.

Tromsø nazywane „Paryżem Północy” zadziwia śmiałą architekturą oraz przepiękną drewnianą zabudową ścisłego centrum. Najbardziej rozpoznawalnym obiektem miasta jest Katedra Polarna, wznosząca się na podobieństwo góry lodowej na wysokość 40 m. Za najważniejsze muzeum uchodzi Polaria -  kompleks muzealno-akwarystyczny ze wspaniałą kolekcją arktycznej fauny i flory /główną atrakcją są foki brodate/. Warto obejrzeć panoramiczny film o archipelagu Svalbard pokazujący alkę /alca torda/ przelatującą nad Spitsbergenem. Muzeum powstało dla upamiętnienia roli miasta jako punktu startowego wypraw polarnych i połowów na wodach polarnych.Przy dobrej pogodzie warto pokusić się o zdobycie nieodległej Góry Storsteinen /kolejka linowa/, która wznosi się na wysokość 420 metrów n.p.m. Z jej szczytu rozpościera się wspaniała panorama miasta i całej nadmorskiej okolicy. W Tromsø znajduje się także najdalej na północ położony ogród botaniczny z roślinami z sześciu kontynentów oraz – niebywała atrakcja dla piwnych smakoszy! - najdalej na północ położony browar Mack's Bryggeri.

Archipelag Lofotów i Vesterålen to jeden z najpiękniejszych zakątków Norwegii. Ich znakiem charakterystycznym są suszące się wszędzie dorsze i majestatyczne góry, wyrastające stromo z głębin morskich. Pięć dużych oraz kilkadziesiąt pomniejszych skalistych skrawków lądu spina ze sobą sieć mostów i tuneli.
W Andenes, najdalej na północ wysuniętym miasteczku archipelagu Vesterålen warto odwiedzić instytut badający życie wielorybów. Natomiast w okolicznych wodach, od połowy maja do połowy września, nietrudno wypatrzyć kaszalota. Szczęśliwcy mogą zobaczyć również grindwale, płetwale karłowate, humbaki, delfiny czy orki.

 

Bodo
Trondheim
Kristiansund
Bergen
Stavanger

W cenie:


Cena nie zawiera:

Transportu na trasie Polska - Norwegia - Polska;

Biletów wstępów;

Napojów i wyżywienia poza jachtem.

 

 
means
means
means
means