Jak dolecieć na Svalbard
niedziela, 10 stycznia 2016 00:00

Jak dolecieć na SvalbardNajszybsza droga na Svalbard, a dokładnie do stolicy - Longyearbyen - wiedzie samolotem.
Wszyscy, którzy będą udawać się na pokład sy Operon i wracać stąd do domów odwiedzą lotnisko Svalbard Longyear Airport. Podróż najprawdopodobniej odbywać się będzie liniami SAS lub Norwegian, gdyż Ci przewoźnicy zapewniają najwięcej połączeń w sezonie. Warto sprawdzić Finnair i ich nowe połączenie przez Helsinki.

 

Przeloty z Gdańska/ Warszawy na Spitsbergen lub z powrotem (przez Oslo lub Kopenhagę) są w dość stabilnej cenie ~980zł w jedną stronę. Warto jednak pamiętać, że koszty mogą wzrosnąć wraz z upływem czasu i zbliżającą się datą wylotu.

Z Polski lecimy do Oslo w bardzo korzystnych cenach Wizzair, Rayanair, Norwegian. Miejcie jednak na uwadze transporty z podmiejskich lotnisk w Oslo ( Torp, Ryge) na Gardermoen, z którego są odloty na Svalbard. Sprawdźcie czy Wasz wybrany lot da się zgrać z noclegiem lub krótkim zwiedzaniem Oslo?

Nie czekajcie z rezerwacją do ostatniej chwili! Najszybciej i najskuteczniej wyszukacie i kupicie bilety na bezpośredniej stronie przewoźnika Linie lotnicze SAS TUTAJ, a Norwegian TUTAJ

Jeśli interesuje Was inna trasa warto pamiętać, że bezpośrednie loty z kontynentu na Svalbard skandynawski SAS oferuje z 2 norweskich lotnisk: Oslo-Gardermoen lub Tromsø

 
means
means
means
means